KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8715070
nr 871 5070
Nils Enberg
(1893-1959), Sverige
Akvarell, Nils Enberg (1893-1959), signerad. -58, motivet: 17x29
Nils Enberg, född 1893, död 1959, svensk skulptör, tecknare och grafiker.
måndag 27 januari 2014
kl 18:59:57
Nils Enberg
Läs mer om Nils Enberg