ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15286233
*
nr 1528 6233
Spegel
1880-tal. Bredd: 59 cm. Höjd: 120 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2023
kl 20:54:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/3 03:51:13
1
300 kr
20/3 17:44:27
2
1.000 kr
20/3 20:47:57
3
400 kr
20/3 20:47:57
2
450 kr (Budbetjänt)
20/3 20:48:16
3
500 kr
20/3 20:48:16
2
600 kr (Budbetjänt)
20/3 20:48:40
3
700 kr
20/3 20:48:40
2
800 kr (Budbetjänt)
20/3 20:49:12
3
900 kr
20/3 20:49:12
2
1.000 kr (Budbetjänt)
20/3 20:49:26
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1528 6233
Spegel
1880-tal. Bredd: 59 cm. Höjd: 120 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/3 03:51:13 | 1 | 300 kr |
| 20/3 17:44:27 | 2 | 1.000 kr |
| 20/3 20:47:57 | 3 | 400 kr |
| 20/3 20:47:57 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 20/3 20:48:16 | 3 | 500 kr |
| 20/3 20:48:16 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 20/3 20:48:40 | 3 | 700 kr |
| 20/3 20:48:40 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 20/3 20:49:12 | 3 | 900 kr |
| 20/3 20:49:12 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 20/3 20:49:26 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



