KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 17388490

nr 1738 8490

Lech Rzewuski

(1941-2004), Sverige

Etsningar, 3 st, Signerade, daterade, handkolorerade, "Fredsduvans död", Mästaren i sin atelje", Tjejen i röd halsband", yttermått inklusive ram: 37x33,34x47,47x33 cm

Lech Rzewuski, svensk-polsk målare född i Polen 1941, död i Saltsjöbaden 2004.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 10 november 2025
kl 20:16:11

8/11 22:25:47 1      Vinnande bud

Lech Rzewuski

Läs mer om Lech Rzewuski