Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 7451232



*

nr 745 1232


WATERCOLOURS

2 pcs. E Westermarck, flowers in a vase, signed, 1937 + 1942, subject size: 27x33 + 33x46,


2 st. E Westermarck, blommor i vas, signerade, 1937 + 1942, motivets mått: 27x33 + 33x46


Estimate:

400

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday Mars 5 2012
at 17:35:19


  • Bid history
Time Bidder Bid
29/2 12:19:24 1      100 kr
5/3 10:24:57 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blomma blommor blommor i vas blommotiv blomstilleben e westermarck stilleben vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr