MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtöljer 16487397
nr 1648 7397
Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm
måndag 7 oktober 2024
kl 18:59:06