Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 10838461



*

nr 1083 8461


PASTEL

signed. 1947, women, 38x21,


signerad. 1947, Kvinnor, 38x21


Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday January 16 2017
at 19:22:48


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/1 22:04:58 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller damporträtt färgkrita kvinna kvinnor pastell porträttmåleri vattenfärg
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 400

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, "Nick". Signed, dated ..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr