KONST / Litografier / Färglitografi 11709162
*
nr 1170 9162
Färglitografi
Lisa Rinnevuo (f. 1972), signerad och numrerad 54/170, motivet: 22x17
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2018
kl 18:49:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/3 07:45:59
1
100 kr
14/3 16:57:21
2
150 kr
14/3 19:54:00
3
350 kr
16/3 14:13:56
4
500 kr
17/3 10:56:21
5
Vinnande bud
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lisa rinnevuo litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
*
Färglitografi
Läs mer om Grafik
nr 1170 9162
Färglitografi
Lisa Rinnevuo (f. 1972), signerad och numrerad 54/170, motivet: 22x17
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/3 07:45:59 | 1 | 100 kr |
| 14/3 16:57:21 | 2 | 150 kr |
| 14/3 19:54:00 | 3 | 350 kr |
| 16/3 14:13:56 | 4 | 500 kr |
| 17/3 10:56:21 | 5 | Vinnande bud |
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lisa rinnevuo litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52



