Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 7267204



*

nr 726 7204


Väggskulptur

keramik, Pagfeldt, Säkerhetsnål, 1/100, 42x23


Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 november 2011
kl 18:28:46


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/11 11:53:06 1      100 kr
17/11 13:51:28 2      150 kr
17/11 17:08:19 3      200 kr
18/11 12:50:05 4      Vinnande bud
20/11 00:08:56 5      300 kr
20/11 00:10:31 5      400 kr
20/11 00:13:29 5      500 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk pagfeldt skulptur säkerhetsnål väggskulptur
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:41
  • 7042 Skulptur
    brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:31
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:30
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:55




Ladda ner broschyr