ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16045007
*
nr 1604 5007
Spegel
barockstil, slipat, 63x38 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2024
kl 18:42:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 10:34:16
1
350 kr
11/3 18:34:02
2
700 kr
11/3 18:34:55
1
500 kr
11/3 18:34:55
2
600 kr (Budbetjänt)
11/3 18:34:57
1
700 kr
11/3 18:34:57
2
700 kr (Budbetjänt)
11/3 18:34:59
1
800 kr
11/3 18:35:36
2
900 kr
11/3 18:37:01
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil slipat spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1604 5007
Spegel
barockstil, slipat, 63x38 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/3 10:34:16 | 1 | 350 kr |
| 11/3 18:34:02 | 2 | 700 kr |
| 11/3 18:34:55 | 1 | 500 kr |
| 11/3 18:34:55 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 11/3 18:34:57 | 1 | 700 kr |
| 11/3 18:34:57 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 11/3 18:34:59 | 1 | 800 kr |
| 11/3 18:35:36 | 2 | 900 kr |
| 11/3 18:37:01 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil slipat spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



