KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9039035

nr 903 9035

Oscar Lycke

(1877-1927), Sverige

Oljemålning, Oskar Lycke (1877-1927), 55 x 64, Björkar

Kondition: slitage, skador, skadad duk

Oskar Lycke, svensk målare och skulptör född i Sundsvall 1877, död 1927.

Utrop:

800 kr

Såld:

400 kr

måndag 28 juli 2014
kl 20:33:45

20/7 22:11:19 1      350 kr
24/7 12:08:13 2      Vinnande bud

Oscar Lycke

Läs mer om Oscar Lycke