Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografier 3707576



*

nr 370 7576


Lars Norrman

(1915-1979), Sverige


Färglitografier , 3 st. Lars Norrman, 26x71


Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 augusti 2005
kl 16:00:00



  • Konstnär/Designer

Lars Norrman

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Läs mer om Lars Norrman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6780 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, dater..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:25
  • 5039 OljemÃ¥lning
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Modell. Signera..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:13




Ladda ner broschyr