KONST / Litografier / Färglitografi 13967574
nr 1396 7574
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 28/310. Motivet: 33x50, yttermått inklusive ram: 51x67 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 maj 2021
kl 20:40:29
9/5 20:11:05
10/5 19:15:51
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren