KONST / Litografier / Färglitografi 12691121
nr 1269 1121
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Färglitografi, Signerad, 100 ex. Motivet: 36x31 cm
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 21:00:48
100 kr
350 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth