ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2953240
*
nr 295 3240
Spegel
gustaviansk stil h. 111
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/1 15:44:17
1
1.500 kr
19/1 08:55:03
2
1.600 kr
19/1 11:00:37
3
2.000 kr
19/1 11:26:46
2
1.800 kr
19/1 11:27:51
2
1.900 kr
19/1 11:28:14
2
2.000 kr
19/1 11:28:36
2
2.100 kr
19/1 14:14:30
4
2.200 kr
19/1 14:26:39
2
ledande budet*
19/1 15:52:31
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil h spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 295 3240
Spegel
gustaviansk stil h. 111
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/1 15:44:17 | 1 | 1.500 kr |
| 19/1 08:55:03 | 2 | 1.600 kr |
| 19/1 11:00:37 | 3 | 2.000 kr |
| 19/1 11:26:46 | 2 | 1.800 kr |
| 19/1 11:27:51 | 2 | 1.900 kr |
| 19/1 11:28:14 | 2 | 2.000 kr |
| 19/1 11:28:36 | 2 | 2.100 kr |
| 19/1 14:14:30 | 4 | 2.200 kr |
| 19/1 14:26:39 | 2 | ledande budet* |
| 19/1 15:52:31 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil h spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



