KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10313158

nr 1031 3158

Fanny Hjelm

(1858-1944), Sverige

Akvarell, Fanny Hjelm (1858-1944), blomsterstilleben, signerad, 37x28

Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 18 april 2016
kl 19:41:14

17/4 12:33:45 1      Vinnande bud

Fanny Hjelm

Läs mer om Fanny Hjelm