KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8772313

nr 877 2313

Evy Låås

(1923-1999), Sverige

Akvarell, Evy Låås (1923-1999), Båt, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 31x40

Kondition: oramade

Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

måndag 24 februari 2014
kl 19:15:25

Evy Låås

Läs mer om Evy Låås