ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4914301
*
nr 491 4301
Spegel
Larsson, Stockholm, 1945, höjd: 35
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2007
kl 17:01:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 10:51:23
1
450 kr
18/10 10:53:44
1
450 kr
21/10 21:18:12
2
200 kr
22/10 13:22:58
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: larsson spegel speglar stockholm
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 491 4301
Spegel
Larsson, Stockholm, 1945, höjd: 35
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/10 10:51:23 | 1 | 450 kr |
| 18/10 10:53:44 | 1 | 450 kr |
| 21/10 21:18:12 | 2 | 200 kr |
| 22/10 13:22:58 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: larsson spegel speglar stockholm
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



