ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4275173
*
nr 427 5173
Spegel
Förgylld, höjd: 135
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 17:00:57
1
1.500 kr
11/9 09:44:35
2
1.300 kr
11/9 09:45:03
2
1.700 kr
11/9 15:53:06
3
1.700 kr
11/9 15:54:08
3
Vinnande bud
11/9 15:58:32
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 427 5173
Spegel
Förgylld, höjd: 135
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/9 17:00:57 | 1 | 1.500 kr |
11/9 09:44:35 | 2 | 1.300 kr |
11/9 09:45:03 | 2 | 1.700 kr |
11/9 15:53:06 | 3 | 1.700 kr |
11/9 15:54:08 | 3 | Vinnande bud |
11/9 15:58:32 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23