KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 17309292
nr 1730 9292
Olof Hermelin
(1827-1913), Sverige
Oljemålningar, 2 st, "Halland & Lappland". Signerade. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 20x28 cm
Olof Hermelin, född 1827, död 1913, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 13 oktober 2025
kl 20:54:27
1.000 kr
1.400 kr
1.600 kr
1.600 kr
1.700 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.600 kr