Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 12912320



*

nr 1291 2320


Leopold Fare

(1926-1996), Sverige


2 pcs. Leopold Fare (1926-1996), Sweden. Landscape, signed. Subject: 16x22 resp. 23x34,


WATERCOLOURS, 2 st. Landskap. Signerad. Motivet: 16x22 resp. 23x34 cm


Leopold Fare, born 1926 in Stockholm, dead 1996, Swedish painter.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday November 25 2019
at 19:26:52



  • Artist/Designer

Leopold Fare

Leopold Fare, born 1926 in Stockholm, dead 1996, Swedish painter.

Read more about Leopold Fare
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap landskapsmotiv landskapsmåleri leopold fare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr