KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14807295
nr 1480 7295
Johan Bladh
(1893-1976), Sverige
Oljemålning, Liljor. Signerad, daterad -40. Olja på duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 79x68 cm
Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 18:22:08
25/7 19:07:06