KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16558180

nr 1655 8180

Gösta Gustavson

(1895-1962), Sverige

Oljemålning, Gösta Gustavson (1895-1962), Modell. Signerad. Olja på pannå, 53x45 cm, yttermått inklusive ram: 69x60 cm

Kondition: skadad

Johan Gösta Gustavson, svensk målare 1895 i Avesta, död 1962.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 4 november 2024
kl 19:35:38

Gösta Gustavson

Läs mer om Gösta Gustavson