KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15989205

nr 1598 9205

Ulf Trotzig

(1925-2013), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad 279/320. Bildmått: 28x35 cm, yttermått inklusive ram: 46x52 cm

Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.

måndag 19 februari 2024
kl 20:39:17

Ulf Trotzig

Läs mer om Ulf Trotzig