ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11435169
*
nr 1143 5169
Spegel
ram i nyrokoko, 58x64
Kondition: senare glas
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 november 2017
kl 20:28:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 12:09:58
1
100 kr
9/11 14:45:41
2
150 kr
10/11 10:44:10
1
200 kr
11/11 18:26:07
3
250 kr
13/11 13:14:33
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i nyrokoko spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
Kondition: senare glas
nr 1143 5169
Spegel
ram i nyrokoko, 58x64
Kondition: senare glas
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 november 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/11 12:09:58 | 1 | 100 kr |
| 9/11 14:45:41 | 2 | 150 kr |
| 10/11 10:44:10 | 1 | 200 kr |
| 11/11 18:26:07 | 3 | 250 kr |
| 13/11 13:14:33 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i nyrokoko spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



