ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4377361
*
nr 437 7361
Spegel
höjd: 235 (nyprod.)
Utrop:
2.500 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 22:00:28
1
2.000 kr
4/11 18:17:17
2
2.300 kr
5/11 12:00:55
1
2.800 kr
5/11 16:18:31
2
2.600 kr
5/11 16:22:27
2
2.800 kr
5/11 16:24:16
2
2.900 kr
5/11 20:38:05
1
3.500 kr
6/11 13:19:51
2
3.100 kr
6/11 13:42:57
2
Vinnande bud
6/11 15:46:28
2
justering av budtak
6/11 15:49:20
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 437 7361
Spegel
höjd: 235 (nyprod.)
| Utrop: | 2.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/10 22:00:28 | 1 | 2.000 kr |
| 4/11 18:17:17 | 2 | 2.300 kr |
| 5/11 12:00:55 | 1 | 2.800 kr |
| 5/11 16:18:31 | 2 | 2.600 kr |
| 5/11 16:22:27 | 2 | 2.800 kr |
| 5/11 16:24:16 | 2 | 2.900 kr |
| 5/11 20:38:05 | 1 | 3.500 kr |
| 6/11 13:19:51 | 2 | 3.100 kr |
| 6/11 13:42:57 | 2 | Vinnande bud |
| 6/11 15:46:28 | 2 | justering av budtak |
| 6/11 15:49:20 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54



