SILVER & METAL / Silver / Mugg på fot 5486784
nr 548 6784
Mugg på fot
Lenght: ()
silver, 84 zolotnik, Moskva, 1850, oidentifierad mästarstämpel, cisererad dekor med rocailler och blomsterslingor, invändigt förgylld, höjd: 12
1500
SEK 1700
Monday October 27 2008
at 16:00:00
1.000 kr
1.200 kr
1.200 kr
hidden*
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver