KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12443598

nr 1244 3598

Anton Genberg

(1862-1939), Sverige

Oljemålning, Sommarlandskap med kor vid insjö, signerad. Olja på duk, 52x76 cm

Kondition: dubblerad, lagad duk

Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 25 mars 2019
kl 20:45:53

25/3 16:55:48 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 25 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Anton Genberg

Läs mer om Anton Genberg