KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9852095
nr 985 2095
Gerry Eckhardt
(1902-1984), Lettland
Blandteknik, Gerry Eckhardt (1902-1984), Komposition, signerad, 1975, bladets mått: 19x14, 5
Gerry Eckhardt, född 1902 i Riga, Lettland, död 1984, målare och grafiker.
måndag 5 oktober 2015
kl 20:52:14
Gerry Eckhardt
Läs mer om Gerry Eckhardt