KONST / Litografier / Färglitografi 8382031

nr 838 2031

Patrik Reuterswärd

(1886-1971), Sverige

Färglitografi, Patrik Reuterswärd (1886-1971), strand, signerad, 209/260, motivets mått: 38x46

Patrik Reuterswär-Knutson, svensk målare född i Växjö 1886, död 1971.

Utrop:

300 kr

måndag 5 augusti 2013
kl 20:50:07

Patrik Reuterswärd

Läs mer om Patrik Reuterswärd
Rörstrand