KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13384039

nr 1338 4039

Kjell Löwenadler

(1905-1993), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1978, Gärdesgård. Olja på pannå, 64x52 cm

Kjell Löwenadler, född 1905 i Jönköping, död 1993, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 27 juli 2020
kl 19:58:17

27/7 19:24:54 1      Vinnande bud

Kjell Löwenadler

Läs mer om Kjell Löwenadler