Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 16463102



*

nr 1646 3102


SCULPTURE

Gunilla Kropp, signed, ceramics. Length: 26 cm,


Gunilla Kropp, Signerad, keramik. Längd: 26 cm


Condition: skadad, lagad

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday September 30 2024
at 20:11:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
28/9 22:22:07 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunilla kropp keramik konsthantverk skulptur
  • 7041 SCULPTURE
    brons på stensockel. Signed. Height: 13 cm, damaged.
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:33
  • 7057 SCULPTURE
    bronze, Art Déco-stil. Height: 20 cm,
    Present: SEK 700

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:05
  • 7056 SCULPTURE
    bronze, Art Déco-stil. Height: 38 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:41
  • 7042 SCULPTURE
    bronze, Puck Stocklassa (1922-2014), Sweden. Signe..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:31
  • 7066 SCULPTURE
    Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Ceramics. Le..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:30
  • 7046 SCULPTURE
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sweden. Signed. Hei..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:55




Ladda ner broschyr