KONST / Litografier / Färglitografi 16914280
nr 1691 4280
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Mor och barn. Signerad och numrerad 230/260. Färglitografi, bildmått: 77x58 cm, yttermått inklusive ram: 97x77
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 mars 2025
kl 20:00:11
30/3 14:49:24
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin