KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 10985068
*
nr 1098 5068
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Albert Engström (1869-1940), motivet: 20x25
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2017
kl 18:52:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/3 22:10:59
1
800 kr
25/3 20:21:35
2
Vinnande bud
27/3 16:06:35
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7154 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:37
-
7168 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:13
*
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs mer om Albert Engström
nr 1098 5068
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Albert Engström (1869-1940), motivet: 20x25
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/3 22:10:59 | 1 | 800 kr |
| 25/3 20:21:35 | 2 | Vinnande bud |
| 27/3 16:06:35 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7154 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:37 -
7168 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:13



