ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4685367
*
nr 468 5367
Spegel
Venetiansk 50-tal, höjd: 62
Utrop:
800 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2007
kl 17:33:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 14:52:25
1
800 kr
19/5 16:50:30
2
1.100 kr
21/5 05:44:43
3
950 kr
21/5 12:53:50
1
1.300 kr
21/5 15:38:22
4
1.400 kr
21/5 15:54:50
5
2.000 kr
21/5 16:01:31
2
1.600 kr
21/5 16:05:56
1
2.200 kr
21/5 16:09:05
5
2.700 kr
21/5 17:27:51
1
2.500 kr
21/5 17:28:15
1
2.700 kr
21/5 17:28:36
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk 50-tal
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 468 5367
Spegel
Venetiansk 50-tal, höjd: 62
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/5 14:52:25 | 1 | 800 kr |
| 19/5 16:50:30 | 2 | 1.100 kr |
| 21/5 05:44:43 | 3 | 950 kr |
| 21/5 12:53:50 | 1 | 1.300 kr |
| 21/5 15:38:22 | 4 | 1.400 kr |
| 21/5 15:54:50 | 5 | 2.000 kr |
| 21/5 16:01:31 | 2 | 1.600 kr |
| 21/5 16:05:56 | 1 | 2.200 kr |
| 21/5 16:09:05 | 5 | 2.700 kr |
| 21/5 17:27:51 | 1 | 2.500 kr |
| 21/5 17:28:15 | 1 | 2.700 kr |
| 21/5 17:28:36 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk 50-tal
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



