KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482022
nr 1548 2022
Hjördis Lindblad
(1909-1971), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 60x47 cm
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:28:21
19/6 19:23:21
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Hjördis Lindblad
Läs mer om Hjördis Lindblad