KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502030

nr 1450 2030

Carl Einar Figge Fredriksson

(1887-1951), Sverige

Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad, daterad -36. Olja på duk, 60x50, yttermått inklusive ram: 70x58 cm

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.900 kr

måndag 21 februari 2022
kl 19:28:19

  • Tema
  • 21 feb

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Carl Einar Figge Fredriksson

Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson