KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17234204

nr 1723 4204

Agda Naesman-Nordström

(1874-1934), Sverige

Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 35x46 cm

Agda Næsman-Nordström, svensk bildkonstnär i Eskilstuna 1874, död 1934 i Stockholm.

Utrop:

500 kr

Såld:

800 kr

måndag 15 september 2025
kl 20:37:05

Agda Naesman-Nordström

Läs mer om Agda Naesman-Nordström