KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15475082
nr 1547 5082
Tord Leander Engström
(1914-1985), Sverige
Oljemålning, "Lapporten, Björkliden". Signerad, daterad -59. Olja på pannå, 22x28 cm, yttermått inklusive ram: 30x35
Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 12 juni 2023
kl 18:14:34
8/6 23:10:32
300 kr
9/6 16:07:38
Tord Leander Engström
Läs mer om Tord Leander Engström