ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3467156
*
nr 346 7156
Spegel
H.78 (nyprod.)
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/2 16:34:54
1
500 kr
1/2 17:58:40
2
500 kr
1/2 17:59:11
2
700 kr
6/2 09:12:09
3
700 kr
6/2 09:13:01
3
800 kr
6/2 18:29:28
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 346 7156
Spegel
H.78 (nyprod.)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/2 16:34:54 | 1 | 500 kr |
| 1/2 17:58:40 | 2 | 500 kr |
| 1/2 17:59:11 | 2 | 700 kr |
| 6/2 09:12:09 | 3 | 700 kr |
| 6/2 09:13:01 | 3 | 800 kr |
| 6/2 18:29:28 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



