ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4388251
*
nr 438 8251
Spegel
1700/1800-tal, höjd: 69 cm
Utrop:
2.500 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 november 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 21:07:10
1
Vinnande bud
13/11 08:52:27
2
2.800 kr
13/11 08:53:17
2
3.300 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 438 8251
Spegel
1700/1800-tal, höjd: 69 cm
| Utrop: | 2.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 november 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/11 21:07:10 | 1 | Vinnande bud |
| 13/11 08:52:27 | 2 | 2.800 kr |
| 13/11 08:53:17 | 2 | 3.300 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07



