KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiskt blad 11482377
*
nr 1148 2377
Grafiskt blad
Simon & Kristus, bladets mått: 52x67, löst blad
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2017
kl 20:51:54
- Läs mer...
Simon Gate (1883-1945)
Svensk formgivare verksam vid Orrefors glasbruk. Kanske främst känd för utvecklingen av den sk. Graal-tekniken
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik grafiskt blad löst blad simon & kristus
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31
*
Grafiskt blad
nr 1148 2377
Grafiskt blad
Simon & Kristus, bladets mått: 52x67, löst blad
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2017 |
- Läs mer...
Simon Gate (1883-1945)
Svensk formgivare verksam vid Orrefors glasbruk. Kanske främst känd för utvecklingen av den sk. Graal-tekniken
Svensk formgivare verksam vid Orrefors glasbruk. Kanske främst känd för utvecklingen av den sk. Graal-tekniken
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik grafiskt blad löst blad simon & kristus
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31



