KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 16416125

nr 1641 6125

Hjalmar Eldh

(1881-1953), Sverige

Färgkrita, Landskap, Monogramsignerad. Bildmått: 27x19 cm, yttermått inklusive ram: 38x30 cm

Hjalmar Eldh, svensk målare och grafiker född 1881, död 1953.

måndag 9 september 2024
kl 20:22:39

Hjalmar Eldh

Läs mer om Hjalmar Eldh