KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12044506
nr 1204 4506
Tord Leander Engström
(1914-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -50, fjällandskap. Olja på pannå, 57x48 cm
Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 17 september 2018
kl 20:02:15
17/9 17:32:09
Tord Leander Engström
Läs mer om Tord Leander Engström