ÖVRIGT / Speglar / Spegel 17067236
*
nr 1706 7236
Spegel
nutida, 130x36 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juni 2025
kl 20:10:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 09:56:31
1
100 kr
1/6 19:35:37
2
200 kr
2/6 18:26:02
3
300 kr
2/6 19:56:34
2
300 kr
2/6 19:56:34
3
300 kr (Budbetjänt)
2/6 19:59:54
4
500 kr
2/6 20:00:11
4
500 kr
2/6 20:04:39
5
400 kr
2/6 20:04:39
4
450 kr (Budbetjänt)
2/6 20:05:09
5
500 kr
2/6 20:05:09
4
500 kr (Budbetjänt)
2/6 20:05:57
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1706 7236
Spegel
nutida, 130x36 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 juni 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/6 09:56:31 | 1 | 100 kr |
| 1/6 19:35:37 | 2 | 200 kr |
| 2/6 18:26:02 | 3 | 300 kr |
| 2/6 19:56:34 | 2 | 300 kr |
| 2/6 19:56:34 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 2/6 19:59:54 | 4 | 500 kr |
| 2/6 20:00:11 | 4 | 500 kr |
| 2/6 20:04:39 | 5 | 400 kr |
| 2/6 20:04:39 | 4 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 2/6 20:05:09 | 5 | 500 kr |
| 2/6 20:05:09 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 2/6 20:05:57 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



