KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9098005

nr 909 8005

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Akvarell, Frans Lindström (1874-1954), "Djurgårdsteatern" 1890-tal, motivet: 15 x 23

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

400 kr

Såld:

600 kr

måndag 1 september 2014
kl 18:46:01

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström