KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14471004
*
nr 1447 1004
Reinhold Norstedt
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap i månsken. Signerad. Olja på duk, 107x159, yttermått inklusive ram: 126x176 cm
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2022
kl 20:34:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 20:29:00
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Reinhold Norstedt
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Norstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap i månsken olja olja på duk oljemålning oljemålningar reinhold norstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30
*
Reinhold Norstedt
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Norstedt
nr 1447 1004
Reinhold Norstedt
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap i månsken. Signerad. Olja på duk, 107x159, yttermått inklusive ram: 126x176 cm
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 20:29:00 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Reinhold Norstedt
Reinhold Norstedt, född 1843 i VingÃ¥ker, död 1911, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Norstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap i månsken olja olja på duk oljemålning oljemålningar reinhold norstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30