Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14424363



*

nr 1442 4363


MIXED MEDIA

unidentified artist. "SS Ceres", Ship. Mixed media, Image dimensions: 37x54, outer dimensions including frame: 59x76,


Oidentifierad konstnär. "SS Ceres", fartygsporträtt. Blandteknik, bildmått: 37x54, yttermått inklusive ram: 59x76 cm. Ej signerad


Estimate:

1000

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday January 17 2022
at 20:29:58


  • Bid history
Time Bidder Bid
17/1 18:29:12 1      Vinnande bud
17/1 18:30:44 1      justering av budtak


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik fartygsporträtt marin marinmotiv marinmålning vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr