KONST / Litografier / Litografi 9894194

nr 989 4194

Maurice Estève

(1904-2001), Frankrike

Litografi, Maurice Estève (1904-2001), Bank Street 1967, signerad. 96/125, 65, 5x46. Moestrup 44

Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 26 oktober 2015
kl 19:06:23

26/10 19:01:23 1      Vinnande bud

Maurice Estève

Läs mer om Maurice Estève