KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14052219
nr 1405 2219
Hilda Heyman
(1872-1955), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 42, flickporträtt, 24x17,5, yttermått inklusive ram: 36x28 cm
Hilda Heyman, svensk bildkonstnär född 1872, död 1955.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:43:58
20/6 12:49:35
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer