KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Oljetryck 4343455
*
nr 434 3455
Oljetryck
Maria & Jesus, 60x55
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2006
kl 16:32:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 19:22:39
1
300 kr
17/10 12:43:12
2
350 kr
19/10 23:20:09
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria & jesus oljetryck
-
6363 Batiktavla
Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:32
-
6313 Emaljmålningar
2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:39
-
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:56
*
Oljetryck
nr 434 3455
Oljetryck
Maria & Jesus, 60x55
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/10 19:22:39 | 1 | 300 kr |
| 17/10 12:43:12 | 2 | 350 kr |
| 19/10 23:20:09 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria & jesus oljetryck
-
6363 Batiktavla
Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:32 -
6313 Emaljmålningar
2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:39 -
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:56



